Rainer Ferdinand arcivévoda Habsbursko-Lotrinský

státní příslušnost Rakousko, Rakousko-Uhersko
predikát Jeho Jasnost arcivévoda Habsbursko-Lotrinský
statky a panství

Arcivévoda Rainer Ferdinand Habsbursko-Lotrinský byl rakouský arcivévoda, v letech 1861–1865 ministerský předseda Rakouska. Byl čtvrtým synem arcivévody a lombardsko-benátského místokrále Rainera Josefa a Alžběty Savojsko-Carignanské a vnukem císaře Leopolda II.

Arcivévoda Rainer Ferdinand byl se jedním z nejpopulárnějších členů habsburského rodu, polním zbrojmistrem c. k. armády a podporovatelem umění. V roce 1861 se stal kurátorem Akademie věd, od roku 1863 působil jako protektor novězřízeného Uměleckoprůmyslového muzea. V roce 1873 zastával funkci prezidenta komise pro Vídeňskou světovou výstavu.

Stal se protektorem Moravských zemských střeleb v roce 1891, které uspořádalo město Nový Jičín. Společně s ním navštívil 28. června 1891 Nový Jičín také arcivévoda Evžen Rakousko-Těšínský. Byli ubytováni v prestižním Hotelu Schuster na novojičínském náměstí. Arcivévoda Rainer Ferdinand navštívil 29. června 1891 také slavnou kloboučnickou továrnu Johann Hückel´s Söhne. Zemské střelby byly ukončeny 5. července 1891.

Aktualizováno: 20.12.2018 Tisk

Máte více informací?

Napište nám, prosím. Děkujeme.

XML Sitemap Mapa webu    Tvorba webu NETservis s.r.o. © 2019