Historie společnosti

Při návštěvě Vídně v roce 1991 jsme u našeho Žigulíku píchli kolo. Zajeli jsme proto do malého pneuservisu v průjezdu činžovního domu. Tehdy nás napadla myšlenka " To je ono!" a tím začalo to správné nadšení pro věc, nikdo nepochyboval jak to celé uděláme, prostě bylo rozhodnuto, že jdeme do toho. Otec v garáži našeho rodinného domu na Praze 6 podnikal už od prosince 1989, prováděl antikorozní nástřiky podvozku a dutin automobilů, ale byl to "strašnej smrad" :o) a bylo jasný, že to nepůjde dlouho. Nápad pneuservisu byla ta spása. Otec tehdy koupil za všechny úspory zouvačku a vyvažovačku, na kompresor už nebyly peníze, tak jsme ho svépomocí doma uzpůsobili ze staré nákladní Tatrovky.

Garáž (Pneuservis) jsme otevřeli v únoru 1992 a tím to celé začalo. O pneumatikách jsme věděli málo, ale o věcech jako účetnictví, bankovnictví a obchodování už vůbec nic. Tehdy jsme ani nepředpokládali, že pneumatiky vůbec budeme prodávat, tehdy byla praxe taková, že si lidi pneumatiky koupili v Barumce a do pneuservisu je jeli pouze namontovat.

Během cca roku jsme si získali docela pěkný okruh klientely, dodnes nevíme jak se nám to podařilo a jsme velice potěšeni, když se dnes bavíme se starými zákazníky, kteří k nám jezdí od začátku a vzpomínáme na staré časy.

V roce 1994 jsme přijali prvního zaměstnance (Martin Sedlák - vedoucí servisu Praha 10 - Strašnice) a následujících letech dalších pět zaměstnanců, všichni u nás pracují dodnes.

 

Během doby jsme začali pneumatiky prodávat, v devadesátých letech u nás nebyli obchodní zastoupení výrobců pneumatik a proto jsme pro pneumatiky jezdili do Německa a Rakouska, postupně od nás začali pneumatiky kupovat i další pneuservisy a autosalony a sklad v Papírenské ulici už nestačil a zároveň pneuservis v rodinném domě byl přeplněná katastrofa, v ulici mnoho aut a budoucnost byla možná, ale pouze v novém objektu.

V roce 1997 jsme do hry přibrali banku, koupili pozemek, začali stavět a v roce 2000 jsme otevřeli nový moderní pneuservis na Praze 6 - Ruzyni. V roce 2004 následovalo otevření pneuservisu na Praze 4 Chodově, v roce 2007 jsme zřídili centrální sklad v Dobrovízi u Prahy, v roce 2010 jsme převzali pneuservis v Praze 9 - Čakovicích po firmě Kafka a v roce 2012 jsme otevřeli pneuservis v Praze 10 - Strašnicích.

V současné době zaměstnáváme 75 zaměstnanců.


XML Sitemap Mapa webu    Tvorba webu NETservis s.r.o. © 2024

© 2024, Muzeum Novojičínska