Oktavian Alfred Wenzel Bohuslaw svobodný pán Regner von Bleyleben

státní příslušnost Rakousko-Uhersko, Rakousko
povýšení do šlechtického stavu
predikát

Oktavian Alfred Wenzel Bohuslaw svobodný pán Regner von von Bleyleben byl c. a k. správní soudce, tajný rada a zároveň zemský prezident vévodství Bukovina, místodržitel Moravy a nakonec státní místodržitel v Dolním Rakousku.

Oktavian Regner von Bleyleben pocházel ze starobylého českého šlechtického rodu. Jeho předci Alexander a Jakob Regner (také Regnier) von Bleyleben získali 23. dubna 1610 u císaře Rudolfa II. povýšení do českého rytířského stavu. V roce 1790 rodina nabyla stavu rytířského.

Jako syn profesora Technické vyšší školy v Brně Alfreda Regnera von Bleyleben vystudoval práva na Univerzitě ve Vídni, ze kterých nakonec promoval. Poté nastoupil do státní služby a od roku 1888 pracoval jako soudce při Moravském místodržitelství. Roku 1897 byl povolán na Ministerstvo vnitra do Vídně a od roku 1900 vedl jeho prezidiální kancelář.

Oktavian Regner von Bleyleben se 21. srpna 1892 v Bubenči oženil s Gabriele  (*25.31869 Pardubice - †24.5.1952 Dietach), vnučkou polního podmaršála Karla Josepha Franz Wolf von Wachtentreu, dcerou generálmajora Josefa a Gabriele Zdekauer von Treukron. Narodili se jim tři dcery (Annemarie, Elisabeth, Margarethe) a jeden syn (rakouský kapitán Alfred Franz Gabriel).

V roce 1913 navštívil město Nový Jičín.

Oddací matrika

Archivní fond Okresní úřad Nový Jičín, kar. č. 18, inv. č. 283, návštěva v Novém Jičíně 1913

Internetový odkaz:

(RaP, LCh)